Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wielkie „Serca dla Oliwki”

„Dobro- im więcej dajesz, tym więcej dostajesz”

             Czternastoletnia Oliwka Milczarek to miłośniczka boiska i piłki nożnej, która rozgrywa właśnie mecz o najcenniejsze trofeum – ŻYCIE. Problemy zaczęły się ponad rok temu, kiedy zdiagnozowano u niej guza rdzenia kręgowego. Poddana została operacji neurochirurgicznej, z dnia na dzień wracała do normalności- szkoła, fizjoterapia, wizyty kontrolne w CZMP… Jednak w grudniu, kiedy wydawałoby się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, znów zaczęło dziać się coś niedobrego. Z pozoru błahe objawy (bóle głowy, podwójne widzenie) przyniosły kolejną straszną diagnozę- nowotwór mózgu w płacie czołowym. Ponowne operacje, badania, radioterapia… Oliwka jest silna, walka trwa, piłka wciąż jest w grze i wszyscy mocno wierzą, że ta niełatwa rozgrywka zakończy się wynikiem 1:0 dla dziewczynki.

            W piątek 31 maja, w Szkole Podstawowej w Parzęczewie odbył się zorganizowany specjalne dla niej Sportowy Piknik Charytatywny pod hasłem „Serca dla Oliwki”. Organizatorzy przedsięwzięcia, czyli wychowawczyni (Aleksandra Sroczyńska- Kisser), rodzice (na czele z Lidią Gaczyńską) i uczniowie klasy 8b, do której uczęszcza nastolatka, przygotowywali się do niego prawie dwa miesiące. Wspierała ich wytrwale cała szkolna społeczność, w akcję włączyło się wiele grup i stowarzyszeń, pojawiła się ogromna liczba sponsorów i darczyńców. Wszyscy bawili się doskonale, pomagając tym samym Oliwce i jej rodzinie. Niewątpliwym atutem wysokiej frekwencji była wyjątkowość przygotowanych dla gości atrakcji, zarówno kulinarnych,  jak i artystycznych dla duszy i ciała. Imprezę rozpoczęto zorganizowanym przez panią Sylwię Kuzaniak Biegiem Charytatywnym, w którym wzięło udział niemal 200 osób. Na uczestników imprezy czekały smakowite przekąski- pyszne ciasta, chleb ze smalcem i ogórki, wojskowa grochówka czy dania z grilla. Występy wokalne i taneczne, pokazy gimnastyczne, zumba,  dmuchane zjeżdżalnie, kiermasze z rękodziełem i kwiatami balkonowymi, licytacje poprowadzone jak w najlepszym domu aukcyjnym w wykonaniu Pana Marka Gapsy i Konrada Dzięcielewskiego, eksperta od skrzatów….- to tylko nieliczne z atrakcji towarzyszących tej wyjątkowej akcji.  Dużą popularnością cieszyło się stoisko strażaków z OSP w Parzęczewie i Opolu, gdzie można było wsiąść do prawdziwego wozu gaśniczego czy wziąć udział w konkursie sprawnościowym układania skrzynek. Nie lada gratką dla fanów jednośladów była przygotowana przez grupę zaprzyjaźnionych motocylistów o wielkich sercach widowiskowa parada ich „ryczących” maszyn, które naprawdę robiły wrażenie! Wiele emocji wzbudzały również przejażdżki legendą polskiej motoryzacji- maluchem kabrio Daniela Galona oraz super wyścigówką Robin Hood z BOMBLEM 111 Robertem Banasiakiem- dzieciaki nie dawały mu odpocząć! Na szkolnym boisku rozegrano także mecz piłki nożnej RODZICE vs. UCZNIOWIE. Zwyciężyło doświadczenie, choć walka była ciekawa i wyrównana, a pamiątkowy puchar zwycięzców, zgodnie z ich życzeniem,  trafi w ręce bohaterki naszego Pikniku. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych i zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku.

            Wszystkim należą się podziękowania, ponieważ Piknik okazał się wielkim sukcesem. Trwa liczenie pieniędzy, ale już wiemy, że zebrana kwota będzie niebagatelna, już przekroczyła 60 tysięcy, a nowe wpłaty wciąż napływają. Nadal działa nr konta założonego przez Komitet Społeczny Akcji:  35  8786 0001 0030 0100 3001 0102 (dopisek „Serca dla Oliwki”). Wpłacajmy i pomagajmy!

Aleksandra Sroczyńska- Kisser- nauczyciel SP w Parzęczewie

Back to top