Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wójt Gminy Parzęczew zasłużonym dla obronności kraju

We wtorek 3 grudnia w dużej sali obrad Rady Miejskiej w Łodzi wicewojewoda łódzki Paweł Bejda wręczył 2 złote, 11 srebrnych i 43 brązowych medali ?Za zasługi dla obronności kraju?, nadanych przez Ministra Obrony Narodowej osobom, które wniosły duży wkład w rozwój i umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej.
Wśród odznaczonych brązowym medalem znalazł się Wójt Gminy Parzęczew ? Ryszard Nowakowski.
Podziękowania za dotychczasowy trud, gratulacje i życzenia złożył odznaczonym wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, który powiedział między innymi: ?Kiedyś ktoś powiedział: to, że mamy energię elektryczną, to, że z kranów płynie woda, to, że świeci słońce i śpiewają ptaki – to jest takie naturalne. I naturalne wydaje się również to, że żyje się nam bezpiecznie i mamy pokój. Ale to właśnie wy ? w ciszy i czasem za zamkniętymi drzwiami – czuwacie nad tym, żeby tak było? ? zwrócił się Pan wicewojewoda do odznaczonych.
Dziękując za dotychczasowy wkład w rozwój i umacnianie obronności naszego kraju, prosił także odznaczonych, żeby podziękowali rodzinom, które wspierają ich w pracy dla Ojczyzny, odciążając od wielu obowiązków domowych.
Do gratulacji i życzeń dla odznaczonych dołączył się szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi ? płk. mgr inż. Wojciech Filkowski.
Źródło:http://www.lodz.uw.gov.pl/page/125,aktualnosci.html?id=4859  
Back to top