Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Zaproszenie do udziału w Dniach Pola w Bratoszewicach

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz Przedsiębiorstwo Handlowe AGROSKŁAD zapraszają rolników na Wojewódzkie Dni Pola, które odbędą się w dniach 29-30 czerwca 2021 r. w Bratoszewicach. W programie m.in. prezentacja mini winnicy, czy pokaz monitorowania pól przy użyciu dronów.

Na Poletkach Demonstracyjnych prezentowanych będzie wiele kolekcji roślin uprawnych takich jak: pszenica zwyczajna, twarda, orkisz – formy jare i ozime,  jęczmień jary i ozimy, pszenżyto jare i ozime, żyto jare i ozime, owies zwyczajny i nagi, rzepak ozimy, groch siewny, bobik, łubin, kukurydza, sorgo, gryka, gorczyca, mieszanki poplonowe i miododajne, pierwotne formy zbóż oraz plantacji krzewów owocowych i sadu tradycyjnego.

Łącznie uprawy zajmują obszar około 8 ha podzielonych na około 450 poletek. Uzupełnieniem kolekcji odmian są doświadczenia herbicydowe oraz nawozowe.

W ramach Wojewódzkich Dni Pola odbędzie się również konferencja pt.: „Prezentacja postępu hodowlanego w produkcji roślinnej”, odbywająca się w dwóch identycznych blokach dziennych. Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.

Więcej na stronie www.lodr-bratoszewice.pl

Back to top