Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

15 lat powiatu zgierskiego

23 listopada 2013 roku w siedzibie Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu odbyła się uroczystość z okazji 15 ? lecia istnienia powiatu zgierskiego. Na zaproszenie obecnego starosty zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego na jubileusz przyjechało wielu gości, wśród nich parlamentarzyści: Agnieszka Hanajczyk, Cezary Olejniczak i Andrzej Owczarek, a także wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Odliczyli się również wszyscy, którzy w minionych latach stali na czele powiatu zgierskiego: Józef Dziemdziela, Grzegorz Leśniewicz (pełnił funkcję dwukrotnie), Lesław Jarzębowski i Jacek Socha. Na uroczystościach nie zabrakło włodarzy gmin i miast leżących w granicach powiatu.
Dokładnie w dzień uroczystości, 23 listopada, minęło 15 lat, od momentu, kiedy pierwszy Starosta Zgierski Józef Dziemdziala odebrał w rąk ówczesnego premiera Jerzego Buzka, akt świadczący o wzięciu przez powiaty odpowiedzialności za sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym. W nagranym wcześniej i odtworzonym podczas uroczystości wywiadzie były premier Jerzy Buzek wyjaśnił znaczenie reformy i pozdrowił mieszkańców powiatu zgierskiego.
Podczas uroczystości siedemdziesięciu mieszkańców powiatu otrzymało z rąk wojewody łódzkiego oraz starosty zgierskiego Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę przyznawane przez Prezydenta RP. Wśród odznaczonych znaleźli się mieszkańcy Parzęczewa  – Katarzyna Lechowicz (Srebrny Medal) i Zdzisław Rogowski (Złoty Medal) oraz pracownicy Urzędu Gminy ? Jadwiga Dębska (Złoty Medal) i Mariusz Ostrowski (Srebrny Medal), a także Dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie ? Renata Nolbrzak (Srebrny Medal).
Back to top