Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

50 lat wspólnego życia – jubileusz godny podziwu

W sobotę 2 października 2021 r. w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie siedem par z terenu Gminy Parzęczew świętowało długoletnie pożycie małżeńskie. Szanownym Jubilatom w obecności ich rodzin wręczono „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które spędziły pięćdziesiąt lat w związku małżeńskim. Uroczystość poprowadziła Małgorzata Posiła – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Aktu dekoracji dokonali wspólnie Ryszard Nowakowski Wójt Gminy Parzęczew oraz Poseł na Sejm Marek Matuszewski. Wyżej wymienieni skierowali do szanownych Jubilatów słowa uznania oraz podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie. Radę Gminy Parzęczew reprezentował Łukasz Sadok.

Oprócz życzeń, Jubilaci otrzymali również listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki, które wręczyła Jolanta Żłobińska Sekretarz Gminy Parzęczew. Po wręczeniu medali, tak podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana. Uroczystość zakończyła się występem Pani Marty Bednarek i Pana Marcina Seweryńskiego.

W tym roku Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Jan i Marianna Bedońscy, Halina i Wojciech Chodynka, Zdzisława i Zdzisław Kowalscy, Urszula i Jan Michalak, Marianna i Grzegorz Mikszewscy, Teresa i Zbigniew Sławińscy, Anna i Jerzy Sobczyńscy.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat szczęśliwego małżeństwa w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

Zdjęcia: Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie.

Back to top