Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Biesiada jesienna dla KGW

12 listopada br. odbyła się w Parzęczewie ?Biesiada jesienna?, zorganizowana przez Referat Kultury Urzędu Gminy w Parzęczewie.

Wzięło w niej udział około 80 osób, głównie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych z naszej gminy. W imprezie uczestniczyły także władze gminy i radni. Z naszego zaproszenia skorzystał również Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi, Krzysztof Banasiak.
Imprezę rozpoczął występ miejscowego kabaretu „To i owo”, który zainaugurował swoją działalność właśnie podczas biesiady. Występ kabaretu w składzie: Maciej Janecki, Marcin Seweryński, Artur Pyciarz i Milena Głyda, wzbudził zainteresowanie i aplauz widzów.
Następnie wszyscy biesiadnicy śpiewali przy stołach przy akompaniamencie parzęczewskiej kapeli oraz występującej gościnnie kwapeli ludowej „Leśmierzanie”. Ludzie bawili się świetnie, śpiewając znane piosenki biesiadne. Ci, którzy nie znali słów, mogli skorzystać z przygotowanych przez organizatorów śpiewników.
Dalszą część imprezy wypełniły tańce przy muzyce zespołu „Mimart”. Zabawa potrwała do późnych godzin nocnych.

Renata Nolbrzak

Back to top