Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Festyn integracyjny w Orłej

W dniu 9 czerwca na terenie Sołectwa Orła odbył się, organizowany przez Stowarzyszenie Orła Bez Granic, Festyn Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda i atrakcje jakie zaproponowali organizatorzy przyciągnęły dzieci wraz z rodzicami z całej okolicy.

Stowarzyszenie Orła Bez Granic jest najmłodszym stowarzyszeniem funkcjonującym na terenie naszej gminy, istnieje od stycznia 2018 r. Jego członkowie już w roku ubiegłym, jako grupa mieszkańców sołectwa Orła, podejmowali inicjatywy integracyjne środowiska lokalnego, sprzyjające pozytywnym zmianom w wizerunku wsi, stwarzające możliwość wszechstronnego rozwoju mieszkańców.

Motywem przewodnim tegorocznego festynu była edukacja poprzez rywalizacje sportowe. Olbrzymim powodzeniem cieszyło się miasteczko strażackie z konkurencjami pożarniczymi, malowanie samochodu farbami, fotobudka, pojazdy akumulatorowe dla dzieci, czy atrakcyjny  plac zabaw.

Szeroką publiczność skupiły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Parzęczewie i w Chociszewie. Wśród występujących była m.in. Wiktoria Bień, laureatka wielu konkursów muzycznych.

Na zakończenie wszyscy smażyli kiełbaski przy ognisku posilając się po dniu pełnym zabaw i emocji, a do tańca zachęcała muzyka grana przez wodzireja.

Back to top