Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Gala finałowa „Tour de Powiat”

Dzień Samorządowca, który odbył się 26 maja w Aleksandrowie Łódzkim był okazją to finałowego nagrodzenia zwycięzców Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej ?Tour de Powiat?. Kolarze odebrali puchary i nagrody z rąk władz Powiatu Zgierskiego.

Reprezentanci naszej gminy dwukrotnie stawali na najwyższym szczeblu podium. W kategorii przedszkolaków na pierwszej pozycji w klasyfkacji generalnej uplasował się Jakub Miszczak natomiast w jednej z kategorii masters zwyciężył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie Krzysztof Pyciarz. Puchar z rąk Starosty Zgierskiego odebrał rówież Wójt Ryszard Nowakowski, który w klasyfikacji generalnej znalazł się na czwartej pozycji.
Rok temu ?Powiatowe Obchody Dnia Samorządowca? uświetnił znakomity występ Artystycznego Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. W tym roku, pozostając nieco w tamtym klimacie, wystąpiły dwa zespoły: Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Bytomia oraz zespół ?Pipes and Drums? z Częstochowy. Widzowie, zgromadzeni na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim, mogli zobaczyć widowiskowy pokaz musztry paradnej, usłyszeć muzykę wojskową, filmową, standardy Glenna Millera oraz 300-letnie tradycyjne utwory szkockie grane na dudach i bębnach.
Back to top