Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

III Parzęczewski Festyn Rodzinny

III Parzęczewski Festyn Rodzinny już za nami. 25 sierpnia bawiliśmy się wspólnie z mieszkańcami Parzęczewa i całej gminy nad parzęczewskim zalewem.  Choć pogoda do ostatniej chwili trzymała w niepewności impreza przyciągnęła wielu amatorów dobrej zabawy. Atrakcje były bardzo zróżnicowane, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od występów zespołów śpiewaczych z Parzęczewa i Śniatowej poprzez prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży, pełne energii pokazy zumby czy koncerty zespołów Dubis Band i Lider Dance.  Atrakcji nie brakowało, były animacje i konkursy dla dzieci, ognisko z kiełbaskami, a na koniec zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Podczas imprezy Wójt Gminy w towarzystwie Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu st.bryg. Zbigniewa Grzelaka przekazał jednostkom OSP z Parzęczewa, Opola i Orły nowy sprzęt ratowniczy zakupiony w ramach dotacji pozyskanej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej -Funduszu Sprawiedliwości.

Wójt podziękował również Panu Iwanowi Kulikowi – artyście malarzowi pochodzenia ukraińskiego od wielu lat mieszkającemu w Polsce, który przekazał w tym roku na rzecz gminy swój obraz przedstawiający Świętą Rodzinę.  

Głównym organizatorem festynu było Stowarzyszenie „Kreatywny Parzęczew” wspierane przez Forum Inicjatyw Twórczych, Gminę Parzęczew oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Parzęczewie. Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, którzy dokładając swoją cegiełkę do tej imprezy zapewnili mnogość atrakcji dla wszystkich uczestników.

Back to top