Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Kronika kryminalna Gminy Parzęczew

A w niej ……

1. W dniu 1 stycznia mieszkaniec Łodzi, zgłosił fakt włamania do domku letniskowego na terenie miejscowości Orła. Jak ustalono na przełomie roku nieznany sprawca dokonał włamania i skradł z wnętrza domku dwie butle gazowe i kuchenkę gazową. Wartość strat pokrzywdzony ocenił na kwotę 830 zł.

2. W dniach 5 i 6 stycznia nieznani sprawcy dokonali kradzieży linek napowietrznej linii energetycznej w miejscowościach Nowomłyny i Chrząstów Wielki. Zakład Energetyczny straty w wyniku kradzieży ocenił na kwotę 2.250 zł.

3. W dniu 18 stycznia br. W miejscowości Tkaczewska Góra ujawniono włamanie do domku letniskowego i budynku gospodarczego.Skradzione zostały 3 rowery oraz 2 telewizory. Straty pokrzywdzony określił na 2.500 zł.

4. W dniu 19 stycznia w miejscowości Orła ujawniono dwa włamania do domków letniskowch. Skradzione zostały: kosiarka do trawy, kuchenka elektryczna, replika szabli, stół z piłą elektryczną, butla gazowa, wiertarka m-ki „Celma” i sprzęt gospodarstwa domowego. Łączne straty pokrzywdzeni ocenili na kwotę 6.850 zł.

5. W dniu 19 stycznia br. Ujawniono włamanie do garażu w miejscowości Tkaczewska Góra. Sprawcy skradli z wnętrza garażu namiot ogrodowy o wartości 80 zł.

6. W dniu 27 stycznia br. W miejscowości Orła ujawniono włamanie do domku letniskowego. Sprawca dokonał kradzieży telewizora oraz sprzętu gospodarstwa domowego na łączną wartość430 zł.

7. W dniu 31 stycznia ujawniono serie włamań do domków letniskowych na terenie ogrodu działkowego „Aronia” w Leźnicy Wielkiej. Sprawcy skradli następujące przedmioty:
Drabinę malarską, czajniki elektryczny, kosiarkę spalinową. Łączna wartość strat określona przez poszkodowanych to 780 zł.

8. W dniu 7 lutego br. ujawniono włamanie do budynku gospodarczego na terenie działki letniskowej w miejscowości Orła. Sprawcy dokonali kradzieży czterech rowerów oraz pompy wodnej o łącznej wartości 1000 zł.

9. W dniu 7 lutego w miejscowości Chrząstów ujawniono włamanie do hydroforni skąd sprawcy dokonali kradzieży sprężarki o wartości 2800 zł. Kradzieży dokonano na szkodę Zakładu Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie.
Dochodzenia w opisanych sprawach prowadzi Sekcja Kryminalna Komisariatu Policji w Ozorkowie tel. 997 lub 613-13-60.
Zwracamy się jednocześnie do osób mogących przyczynić się do wykrycia sprawców opisanych przestępstw o kontakt z Sekcją Kryminalną lub z II Rewirem Dzielnicowych w Parzęczewie (718-60-07) – gwarantujemy pełną anonimowość.
Jednocześnie przestrzegamy mieszkańców przed kupowaniem przedmiotów niewiadomego pochodzenia po tzw. „okazyjnych cenach” gdyż przedmioty takie mogą pochodzić z przestępstwa.

Back to top