Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Młodzież zapobiega pożarom”

W piątek, 18 marca zakończyły się trwające dwa dni eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom?. Ma on na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej. Dzieci musiały wykazać się także wiedzą z zakresu historii i tradycji ruchu strażackiego.
Eliminacje gminne, jak co roku zostały zorganizowane przez druhów z Jednostki Ratowniczo ? Gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie. W dwudniowej rywalizacji wzięli  udział reprezentanci z gminy Parzęczew, gminy Ozorków i miasta Ozorkowa. Turniej podzielony był na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe oraz gimnazja/szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy mieli za zadanie roziązać test składający się z 30 pytań.

Nad prawidłowością przebiegu eliminacji czuwało jury pod przewodnictwem st.kpt. Jarosława Jaczyńskiego. Naszą gminę reprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Parzeczewa i Chociszewa –  Adrian Bakiri, Wiktoria Steglińska, Robert Ściśliński, Oliwia Cybulska, Jakub Wojtczak i Maja Andrzejczak oraz Gimnazjum w Parzęczewie ? Weronika Czwońda, Barbara Chylińska, Tomasz Zamolski oraz Dominik Sęk. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego.  Zwycięzcy każdej z kategorii wiekowych pojadą na eliminacje powiatowe, które odbędą się 30 marca w Starostwie Powiatowym w Zgierzu. Naszą gminę reprezentować będą Adrian Bakiri i Weronika Czwońda. Trzymamy kciuki!

 

Młodzież Zapobiega Pożarom

Zakończyły się eliminacje na szczeblu gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?. Turniej ma na celu popularyzację, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W dniach 4-5 marca w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa sprawdzali uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum.

(więcej…)

Back to top