Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Podziękowania dla Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Wójt Gminy wraz z Radnymi Gminy Parzęczew uroczyście pożegnali Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzatę Śmiałek, która po długoletniej pracy zawodowej przechodzi na emeryturę.

Pani Małgorzata swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1982 roku jako pracownik Łódzkiego Domu Kultury. Z samorządem Gminy Parzęczew związana jest od 1983 roku. W tym okresie sprawowała różne funkcje, m.in. przez dwa lata pełniła obowiązki Dyrektora Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Parzęczewie, a w 2004 roku została dyrektorem naszej biblioteki i pełni tę funkcję od 17 lat. W okresie działalności Pani Dyrektor biblioteka rozwinęła swoją działalność na wielu płaszczyznach. Poza głównym zadaniem, jakim jest wypożyczanie książek i udostępnianie księgozbiorów mieszkańcom gminy Parzęczew, pełniła ona również rolę wychowawczą dla uczniów szkół gminnych. Zajęcia dodatkowe, spotkania autorskie, spektakle teatralne i wiele wiele innych inicjatyw organizowanych przez Panią Małgorzatę z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów. Jednym z ostatnich przedsięwzięć jakie zrealizowała jest wdrożenie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie platformy do wypożyczania i przeglądania księgozbiorów on-line. Z pewnością ułatwi to czytelnikom korzystanie ze zbiorów biblioteki. 

„Chciałbym podziękować Pani Małgorzacie za wieloletnią współpracę, za zaangażowanie, które przyczyniło się do popularyzacji czytelnictwa oraz upowszechniania kultury. Życzymy Pani dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń” – powiedział Wójt Ryszard Nowakowski.

Back to top