Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO ? POŻARNICZE

W dniu 9 września 2007r. przeprowadzono w Zgierzu V powiatowe zawody sportowo – pożarnicze, w których wzięło udział 13 drużyn. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. Justyn Hajduk. W ramach zawodów zostały przeprowadzone konkurencje: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami.
        Gminę Parzęczew reprezentowała drużyna OSP Opole, która wygrała zawody gminne w składzie: Mieczysław Woźniak, Jacek Durski, Zbigniew Grabarczyk, Tomasz Grabarczyk, Dawid Kluska, Marek Grabarczyk, Kamil Grabarczyk, Zbigniew Dębowski i Marian Durski. Prezesem OSP Opole jest Pan Marian Durski.

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w ćwiczeniach bojowych (50,50 pkt), 5 miejsce w sztafecie pożarniczej (69,00 pkt), natomiast w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 2 pozycji z wynikiem 119,50 pkt.

Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, nasi zawodnicy wykazali się wyjątkową sprawnością i dużymi umiejętnościami. Niestety nie dopisała pogoda. Wszystkie konkurencje odbywały się w strugach deszczu i przy niskiej temperaturze, co bardzo utrudniało zawodnikom osiągnięcie wysokich wyników.
        Wynik jaki uzyskało OSP Opole na zawodach powiatowych jest jak dotąd najlepszy w historii naszej gminy. Nasza drużyna za zdobycie II miejsca otrzymała piękny i okazały puchar oraz dyplom, a zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia składamy serdeczne gratulację.