Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Przybieżeli do Betlejem….” – jasełka w szkołach i punktach przedszkolnych

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć otaczającą nas miłość i serdeczność. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W środę, 16 grudnia przedszkolaki specjalnie na tę okazję zaprosiły swoich rodziców, dziadków a także przedstawicieli władz gminy oraz dyrektorów szkół,  aby wspólnie świętować nadejście Bożego Narodzenia. Dzieci od dłuższego czasu z wielkim zapałem przygotowywały jasełka, a przedstawienie było wyjątkowe. Maluchy z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role
i przeżywały magię Świąt śpiewając kolędy i pastorałki. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Nie zabrakło też Świętego Mikołaja i prezentów, na które z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci.

Dwa dni później na swoje jasełka zaprosili uczniowie szkoły w Parzęczewie, którzy przygotowali bardzo efektowne widowisko, gdzie tradycja Bożego Narodzenia przedstawiona została w bardzo nowoczesny sposób. Tematem przewodnim była odwieczna walka dobra ze złem. Została ona przedstawiona poprzez rywalizację aniołów i diabłów. Wysłannicy piekieł robili wszystko, by zepsuć Święta, stłumić radość i miłość wśród ludzi. Na szczęście okazuje się, że w człowieku jest więcej dobra niż zła i to ono zwyciężyło przy wielkiej pomocy aniołów. Przedstawienie przygotowane zostało z dużym rozmachem, każdy detal był bardzo szczegółowo dopracowany, stroje, gra aktorów, dobór kolęd i pastorałek oraz oprawa muzyczna ? to wszystko robiło ogromne wrażenie. Występ był tak efektowny, że zakończył się owacją na stojąco. Ogromne gratulacje i podziękowania należą się uczniom klas III b i Vb, którzy brali udział w przedstawieniu, nauczycielkom – Aleksandrze Kisser, Małgorzacie Śnieg oraz Marcie Stańczyk oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.
Kilka godzin później świąteczny nastrój przeniósł się do Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi gośćmi spragnionymi wspólnego kolędowania. Dzieci przygotowane przez Panią Beatę Sylwestrzak pięknie przedstawiły historię narodzin Jezusa, a w przedstawienie zaangażowane były wszystkie klasy, również te najmłodsze. Po części artystycznej na sali pojawił się Święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich uczniów. Zostały one ufundowane przez sponsorów zaprzyjaźnionych ze szkołą.

Back to top