Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Sukcesy Gladiatora

15 grudnia w Uniejowie zawodniczki UKS Gladiator wywalczyły brązowy medal w finale wojewódzkim w unihokeja w kategorii szkół gimnazjalnych (Parzęczew- Radomsko 0-2, Parzęczew- Uniejów 2-0, Parzęczew ? Tomawa 1-0). Podopieczne Pawła Kurowskiego w składzie: Julia Saganiak, Aneta Chałas, Marta Talara, Julia szczygieł, Magda Raj, Faustyna Wawrzyniak,  Malwina Zabilska, Barbara Chylińska, Patrycja Graczyk, Dominika Sadowska, Kamila Kaźmierczak, Patrycja Czerwińska do finału awansowały po zwycięstwach w mistrzostwach powiatowych, gdzie pokonały wszystkie swoje rywalki i awansowały do półfinału wojewódzkiego gdzie także zajęły pierwsze miejsce. Jest to niewątpliwie ogromny sukces, dziewczęta mają powód do dumy, są w końcu trzecią drużyną w województwie.

Również reprezentacja chłopców świetnie się spisała w mistrzostwach powiatowych  zdobywając pierwsze miejsce. W półfinale wojewódzkim drużyna w składzie: Bartek Jóźwiak, Mateusz Podlewski, Daniel Muskała, Hubert Dębowski, Kamil Michałowski, Dominik Pawlak, Szymon Nowakowski, Dawid Kalkowski, Dawid Pastwiński, Arek Kołodziejczyk, Mateusz Marszałek, Dawid Podlewski zajęła 3 miejsce.
Wśród pozostałych sukcesów należy wymienić 3 miejsce zdobyte przez chłopców w mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w piłce ręcznej, czwarte miejsce dziewcząt na tym samym turnieju oraz 3 miejsce zdobyte przez uczniów Gimnazjum w mistrzostwach powiatowych w szachy. Po raz pierwszy gimnazjaliści wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu sztafecie pływackiej uzyskując 6 notę.
Za sukcesami młodych sportowców stoją nauczyciele wychowania fizycznego ? Katarzyna i Paweł Kurowscy oraz Marcin Kuzaniak, którzy wkładają dużo pracy i serca w doskonalenie ich umiejętności.
Drużyna siatkówki działająca w UKS Gladiator również może pochwalić się wieloma sukcesami. Zawodnicy zdobyli w ostatnim czasie pierwsze miejsca w turnieju Volley Team Cup w Żychlinie oraz w turnieju o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. W twj chwili zajmuje ona drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi KALS.  Gratulujemy wszystkich sukcesów!

Sukcesy „Gladiatora”

W ubiegły wtorek Uczniowski Klub Sportowy ?Gladiator? działający przy parzęczewskim gimnazjum zdobył I miejsce na wojewódzkim finale GIMNAZJADY          w unihokeja dziewcząt, w Uniejowie. Rozgrywki finałowe poprzedzone były dwoma turniejami: powiatowym w Zgierzu oraz rejonowym w Uniejowie, na których zawodniczki również zajęły pierwsze miejsca. W finale drużyna grała w składzie: Natalia Talara, Aleksandra Rzeszutek, Joanna Kamińska, Natalia Godek, Lidia Stańczyk, Patrycja Kołodziejczyk, Karolina Janus, Iza Chudzik, Anna Kurowska, Paulina Pisera, Nazar Joanna, Karolina Podlewska, Aleksandra Sadok.

(więcej…)

Back to top