Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Słowami Tuwima zauroczeni

Znany aktor Jacek Borkowski oceniał prezentacje wierszy uczestników konkursu recytatorskiego ?Słowami Tuwima zauroczeni?, który odbył się 23 kwietnia w Parzęczewie. Grand Prix konkursu zdobyli egzequo Kamila Czaplińska z Leśmierza i Kacper Olszewski ze Strykowa.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki z parzęczewskiej podstawówki ? Iwona Michalak i Sylwia Gabryelczyk. W organizację konkursu włączyło się Forum Inicjatyw Twórczych. Pretekstem do organizacji konkursu poświęconego Tuwimowi było ogłoszenie roku 2013 rokiem poety. Datę konkursu także wybrano nieprzypadkowo ? w dniu 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. O genezie święta opowiedział zaproszony do udziału w jury Jacek Borkowski.

Konkurs zainaugurowała w świetlicy szkolnej pani wicedyrektor szkoły ? Agnieszka Graczyk, witając uczestników i gości. Następnie odbyły się prezentacje konkursowe w dwóch kategoriach: kl. I ? III i kl. IV ? VI. W konkursie uczestniczyło 32 uczniów z 9 szkół z terenu Powiatu Zgierskiego.

Po zakończeniu recytacji i wspólnym obiedzie wszyscy przenieśli się do sali Forum Inicjatyw Twórczych, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Była prezentacja poświęcona Julianowi Tuwimowi, przygotowana przez uczniów, występy muzyczne podopiecznych FIT, no i przede wszystkim ogłoszenie wyników konkursu. Jury, w skład którego, prócz Jacka Borkowskiego wchodziły: autorka tego tekstu oraz Maria Smolarczyk z Biblioteki Garnizonowej w Leźnicy Wielkiej, postanowiło przyznać grand prix konkursu Kamili Czaplińskiej i Kacprowi Olszewskiemu, którzy tak bardzo wyróżniali się spośród innych, że wymagali oddzielnego potraktowania.

Kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Kl. I ? III

I miejsce ? Karolina Kozłowska

II miejsce ? Paweł Masiarek

III miejsce ? Marcelina Gębicka

Wyróżnienie ? Zofia Przestrzeniewicz

Kl. IV ?VI

I miejsce ?Weronika Czwońda

II miejsce ? Julia Machnicka

III miejsce ? Amanda Neuman

Dzieci przyjęły gratulacje od jurorów, organizatorów oraz uczestniczących w imprezie: Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chociszewie ? Krzysztofa Pyciarza. Niewątpliwą atrakcją spotkania była obecność Jacka Borkowskiego, który nawiązał doskonały kontakt z dziećmi: rozmawiał z nimi, także w kuluarach, rozdawał autografy i udzielał konkretnych rad uczestnikom konkursu.

Zdjęcia z konkursu do obejrzenia tutaj:

http://www.foruminicjatyw.pl/galeria-2013-rok/?album=3&gallery=47

 

Back to top