Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

?Sukces wieńczy dzieło?.

Nasz Wójt w gronie najlepszych samorządowców w kraju.

Wzorem roku ubiegłego stowarzyszenie „Samorząd Tradycja Edukacja Rozwój” – STER zorganizowało Ogólnopolski Plebiscyt o tytuł „Najlepszego samorządowca 2005 roku”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego samorządowca roku w kategoriach: wojewódzkiej, powiatowej, miejskiej, miejsko – gminnej i gminnej.

Kapitule konkursu składającej się z parlamentarzystów i wykwintnych znawców problematyki samorządowej przewodniczył prof. Leszek Kubicki – redaktor naczelny miesięcznika Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk – „Państwo i Prawo”.

Zgodnie z regulaminem w plebiscycie mogą brać udział marszałkowie, starostowie, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, a warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie wypełnionej ankiety, w której zawarte są kryteria plebiscytu.

Dnia 7 grudnia 2005 roku poznaliśmy decyzję Kapituły konkursu, która wykazała nominowanych do tytułu. W kategorii powiatowej – starostów powiatów wyszkowskiego, lubaczowskiego i żarskiego, w kategorii miejskiej – prezydenta Rzeszowa, burmistrza Strzegomia i burmistrza Gostynina, w kategorii gminnej – wójtów gmin Lesznowola, Cmolas, Gizałki, Strawczyn i Wójta naszej gminy Ryszarda Nowakowskiego.

Nominacja ta jest szczególnym osiągnięciem naszego włodarza, stawia nas bowiem w gronie najlepszych gmin w kraju pod względem wielkości pozyskanych środków z funduszy strukturalnych, w ramach ZPORR i SPO, inwestycji wykonanych w mijającym roku oraz ilości wprowadzonych nowych rozwiązań dotyczących funkcjonowania lokalnego samorządu.

Na konkurs wpłynęło ponad dwa tysiące ankiet w kategorii gminnej, a gmin w kraju mamy 2480.

W dniu 16 grudnia b.r. w „Domu Polonii” w Warszawie nastąpiło oficjalne rozstrzygniecie konkursu wyłaniającego najlepszych polskich samorządowców. Laureatów i ich sylwetki przedstawimy w następnym wydaniu naszego Biuletynu.

 

 

Adam Świniuch

Back to top