Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

TAKIEJ IMPREZY JESZCZE NIE BYŁO … – PIKNIK RODZINNY CHOCISZEW 2010

Dnia 22 sierpnia 2010r. w Chociszewie w ramach projektu pt. ?Integracja mieszkańców sołectw Chociszew i Mikołajew? została zorganizowana impreza plenerowa ? Piknik Rodzinny. Tego pięknego i słonecznego dnia od godz. 14.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Chociszewie, na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Część artystyczną Pikniku rozpoczęły popisem absolwentki Szkoły Podstawowej w Chociszewie.

Następnie zespół, w skład którego wchodzą członkowie: Sekcji Kolarska Szwadron im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z Ozorkowa i Stowarzyszenie im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z Chociszewa, wykonał wiązankę piosenek żołnierskich i kawaleryjskich. Kolejnym punktem Pikniku był występ Pani Anny Szoszkiewicz (mieszkanki Chociszewa) – absolwentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, która wykonała znane utwory operetkowe. Usłyszeliśmy m.in. The man I love z musicalu Lady, be good G.Gershwina oraz Przetańczyć całą noc song Elizy z musicalu My Fair Lady F.Loewe.

Gwiazdą Pikniku był Pan Krzysztofa Piasecki z zespołem, który zaprezentował znane utwory satyryczne oraz wykonał szereg znanych piosenek.

 

 

 

Niekończącym się powodzeniem, cieszyła się wystawa przygotowana przez uczestniczki warsztatów rękodzieła artystycznego ?Cudowny Świat Tworzenia?, której komisarzami były Panie: Donata Bugajska i Zuzanna Maślińska. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa ptactwa egzotycznego przygotowana przez Pana Zdzisława Chydzika z Chociszewa, hodowcy posiadającego nietuzinkowe okazy ptaków.

 

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci ? strzelanie z łuku, rzut tomahawkiem, jazda kucykiem przygotowane przez Indian Świata z Chociszewa. Były również kule wodne, dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki bryczką. Powodzeniem wśród publiczności cieszyły się konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych przeprowadzone przez Panie: Beatę Kacperek, Grażynę Słota i Agnieszkę Franczak.

Szczególną atrakcją, nie tylko dla dzieci, był pokaz sprzętu strażackiego wykonany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Parzęczewa i z Chociszewa. Na pokazie prezentowano wozy strażackie z następujących jednostek OSP z Chociszew, OSP z Parzęczew, OSP z Solcy Wielka oraz JRG z Ozorków i z Zgierz. Niewątpliwą atrakcją wśród sprzętu była drabina strażacka z przełomu XIX i XX w. Pokazami kierował Pan Dariusz Klimczak ? Naczelnik OSP z Parzęczewa.

Podczas Pikniku sprzyjała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim dopisała publiczność, która na zakończenie bawiła się przy muzyce zespołu NOTE BENE BAND.

Mieszkanki sołectw Chociszew i Mikołajew upiekły pyszne ciasta, które stały się hitem Pikniku.

Wspólne uczestniczenie w aktywnych formach spędzania czasu wolnego oraz pogłębianie współpracy pomiędzy mieszkańcami w podejmowaniu wspólnych działań przyczyniło się do integracja mieszkańców sołectw Chociszew i Mikołajew. Cel jaki założyliśmy organizując Piknik Rodzinny został więc osiągnięty.

Koordynator Projektu Małgorzata Posiła
Back to top