Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Twórcza Natura” – czyli z ekologią na ty

20 czerwca odbyła się inauguracja projektu ?Twórcza Natura? realizowanego przez Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. W sali widowiskowej FIT zgromadzili się uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami oraz Panią dyrektor Agnieszką Graczyk, przedstawiciele WFOŚiGW w Łodzi ? Pani Barbara Rutkowska ? Dyrektor Biura i Przedstawiciel Zarządu ds. Systemu Zarządzania oraz Pan Cezary Dzierżek ? Zastepca Prezesa Zarządu, władze gminy w osobie Pana Wójta, Pani Skarbnik oraz Przewodniczącego Rady Gminy. W spotkaniu uczestniczyli również sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy oraz mieszkańcy. Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz dzięki wsparciu finansowemu ze strony firmy juwi energia Odnawialna Sp. z o.o.
Projekt ?Twórcza Natura? jest programem, który zajmuje się szeroko rozumianą ekologią globalną i obywatelską poprzez twórcze działania artystyczne.
Rolą edukacji ekologicznej jest zwiększanie świadomości ekologicznej i uczenie szacunku do przyrody. Program pozwala na możliwość obserwacji, integracji w środowisko społeczno-przyrodnicze, badania świata przyrody oraz zdobywania wiedzy o nim.
Podczas realizacji projektu młodzież  wykaże swoją kreatywność poprzez  warsztaty, konkursy oraz gry i zabawy związane z ekologią.
W czasie inauguracji rozstrzygnięto konkursy plastyczno –  graficzne, w których brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej. Można było również podziwiać zdolności aktorskie uczniów klasy I a Gimnazjum w Parzęczewie, która przedstawiła swój zwycięski skecz na temat ekologii  – wszystkie klasy gimnazjum przygotowywały inscenizacje na konkurs organizowany w ramach projektu.
Można było równiez posłuchać piosenek w wykonaniu Zachariasza Brygiera oraz zespołu Błogostan.
Back to top