Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca br. był ostatnim dniem roku szkolnego 2017/2018. W szkołach gminnych odbyły się uroczyste akademie kończące rok szkolny.

Podczas uroczystości wychowawcy rozdawali świadectwa, a uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce odebrali stypendia naukowe przyznane przez Wójta oraz w ramach funduszu stypendialnego utworzonego przez Fundację Rozwoju Gmin PRYM. Wójt wręczył łącznie 20 stypendiów – 11 dla uczniów Gimnazjum, 7 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Parzęczewie i 2 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Chociszewie

Przedstawiciele gminnego samorządu w osobach Przewodniczącego rady Gminy i Przewodniczącej Komisji Oświaty dziękowali nauczycielom za ich pracę i wychowanie młodego pokolenia, a uczniom gratulowali osiągniętych wyników w nauce jak również osiągnięć sportowych. Ostatnimi sukcesami jakimi mogą pochwalić się szkolni sportowcy to zdobycie trzeciego miejsca przez gimnazjalistów w Finale Ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w plażowej piłce siatkowej. Również trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Parzęczewie w Unihokejowym Turnieju Szkół Podstawowych organizowanym pod Patronatem Łódzkiego Związku Unihokeja. 

Klasy III Gminazjum w Parzęczewie swój rok szkolny pożegnały już w czwartek. Uroczysta akademia odbyła się na hali sportowej przy Zespole Szkół w Parzęczewie.

Oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczyli w niej rodzice i przedstawiciele Gminy Parzęczew. Uczniowie rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem. Dziękowali swoim nauczycielom za trud, jaki włożyli w ich edukację oraz przygotowanie do dalszej, życiowej wędrówki. Obydwie klasy III mogą pochwalić się bardzo wysokimi średnimi ocen na świadectwach. Wielu z nich poza szkolnymi sukcesami rozwija swoje umiejętności w innych dziedzinach.

Jednym z najważniejszych nagród jakie zdobyli w tym roku gimnazjaliści było I miejsce w w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Nieznani Bohaterowie, nieznane wydarzenia – losy żołnierza i dzieje orędzia polskiego w latach 1887-1922”.  Organizatorem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty, a patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka.

Wielu uczniów równie aktywnie uczestniczyło w sportowym życiu szkoły, co przerodziło się w bardzo długą listę sukcesów. Na wyróżnienie zasługują siatkarze, którzy niemal z każdych zawodów przywozili medale i puchary za miejsca na podium.

 

Back to top