Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„Zamówiliśmy na dziś słońce. I stało się słońce! Polska Biega 2010”

Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami , gdyż to, czego potrzebowaliśmy  minionej soboty, czyli  pięknej , prawdziwie wiosennej aury, ziściło się nam po stokroć . Słońce, po tygodniowych dąsach, nareszcie się rozchmurzyło, lekki wietrzyk powiał wesoło, a i  nasze samopoczucie w tak cudny dzień natychmiast wzrosło. Krótko mówiąc, znów chciało się żyć… I chciało się biegać, bo 8 maja był dniem , kiedy każdy  szanujący swe zdrowie Polak powinien wstać z kanapy, porzucić na kilka godzin miękkie , przepastne fotele i ruszyć w plener, przed siebie, od startu ku mecie… Skoro śpiewać każdy może, to tym bardziej biegać każdy może… A nawet powinien. Powodów, dla których warto biegać, jest wiele. Jak choćby poczucie, że robi się dla siebie coś pożytecznego, coś pozytywnego. Tych,  którzy zostają zwycięzcami, rozpiera duma. Mają wyższą samoocenę. Biegacze  spalają  kalorie, wysmuklają swe sylwetki (zachęta dla pań) ,  lepiej sypiają, rzadziej  łapią przeziębienia i infekcje. Hartują się. Pozytywów z biegania jest naprawdę wiele.

Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Polska Biega”. A że mamy w Chociszewie wymarzone wprost warunki do organizacji akcji biegackich, zgłosiliśmy z ochotą swój akces w tym sportowo – plenerowo – towarzyskim przedsięwzięciu. Zachęciliśmy także innych. Rokrocznie gościmy u nas uczniów ze szkół z Parzęczewa, Ozorkowa, także ze Zgierza. Naszymi gośćmi honorowymi są przedstawiciele gminy Parzęczew: Wójt – Pan Ryszard Nowakowski, corocznie biorący udział w biegu,  i Z-ca Wójta – Pan Adam Świniuch.

W ubiegłą sobotę, tj. 08.05.2010r. , po raz trzeci (w kraju po raz szósty) wystartowaliśmy w tym sympatycznym biegu po zdrowie i nie tylko. Ideą akcji „Polska Biega” jest także, obok ,rzecz jasna, wdrażania do dbałości o kondycję, lokalna integracja, zdrowa rywalizacja sportowa młodych biegaczy czy wreszcie  relaks w plenerze, czyli w tzw. pięknych okolicznościach przyrody. Ma być głośno, wesoło, spontanicznie i na luzie – taki scenariusz odpowiada nam najbardziej, a nad tym, aby wszystko tak właśnie przebiegało, czuwał nasz Dyrektor i nauczyciel w-f  w jednej osobie – Pan Krzysztof Pyciarz.

Tegoroczna akcja udała się nam ze wszech miar. Pogoda dopisała, biegacze nie zawiedli – przybyli licznie i pobiegli dynamicznie,  zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Podobnie jak w minionych latach wystartowano w czterech kategoriach wiekowych:

  1. Najmłodsi – przedszkolaki, uczniowie oddziału „0” oraz uczniowie klas I-III;
  2. Uczniowie z klas IV-VI;
  3. Gimnazjaliści;
  4. Dorośli.

Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa nam biegaczy spośród dorosłych – rodziców naszych uczniów, bo na dziecięco – młodzieżową frekwencję nigdy nie narzekaliśmy. Reprezentanci poszczególnych kategorii mieli do pokonania zróżnicowane dystanse: najmłodsi około 300 – 400 metrów, uczniowie klas IV-VI około 1000 metrów, gimnazjaliści 2000 metrów, zaś dorośli 4 kilometry (z małym haczykiem nawet).

Ogółem pobiegło 118 osób we wszystkich kategoriach, w tym 33 dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, 42 uczniów z klas IV-VI, 16 gimnazjalistów i 27 dorosłych. Poniżej podajemy nazwiska zwycięzców w poszczególnych dystansach:

Najmłodsi, klasy I – III
– chłopcy:

I miejsce – Dominik Pawlak
II miejsce – Emil Karolak
III miejsce- Maciej Domański

-dziewczęta:

I miejsce- Magdalena Pawlak
II miejsce – Barbara Chylińska
III miejsce – Katarzyna Michalak

Klasy IV-VI
-chłopcy:

I miejsce – Dawid Bugała,
II miejsce – Kamil Lewandowski
III miejsce- Hodor Ali

– dziewczęta:

I miejsce – Paulina Krupińska
II miejsce – Karolina Andrzejczak
III miejsce – Lidia Stańczyk

Gimnazjaliści
-chłopcy:

I miejsce- Patryk Pisera
II miejsce – Kamil Kuźniak
III miejsce- Marcin Łazarczyk

-dziewczęta:
I miejsce – Aleksandra Rzeszutek
II miejsce- Anna Kurowska
III miejsce- Aleksandra Urbaniak

Open – dorośli
-mężczyźni:

I miejsce- Piotr Chróścikowski
II miejsce- Radosław Sobór
III miejsce – Kamil Idczak

-kobiety:

I miejsce- Barbara Karczmitowicz
II miejsce – Monika Domańska
III miejsce- Małgorzata Nowosińska

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dziękujemy gościom za przyjęcie zaproszenia, a sponsorom, że zechcieli wesprzeć to przedsięwzięcie. Po trudach biegu miło było posilić się pyszną, jak zawsze, grochówką, pieczoną kiełbasą i słodką bułką. Wyrazy podziękowania kierujemy także do funkcjonariuszy Policji w Parzęczewie, Pań z Ośrodka Zdrowia w Parzęczewie i chociszewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej  – czuwających nad bezpieczeństwem podczas biegów.

Agnieszka Wiśniewska- Rojek
(nie biegająca wprawdzie, no bo ktoś wszakże nie biegł, by pobiec mógł ktoś)
Back to top