Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Babci i Dziadka

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w przedszkolach i szkołach stało się już niemal tradycją. W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej w Parzęczewie oraz dzieci z Punktów Przedszkolnych w Parzęczewie i Chociszewie przygotowały dla swoich babć i dziadków artystyczne niespodzianki.
Wójt Gminy Ryszard Nowakowski uczestniczył w dwóch takich uroczystościach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Parzęczewie i Punkt Przedszkolny Plastuś w Parzęczewie. Uczniowie szkoły w Parzęczewie, dziękując wszystkim Babciom i Dziadkom za ich wielkie serce dedykowali im profesjonalnie przygotowaną, barwną i przede wszystkim zabawną część artystyczną. Humorystyczne dialogi i scenki nagradzane były przez publiczność salwami śmiechu i gromkimi brawami, a przepięknie wykonane wiersze oraz piosenki sprawiły zebranym gościom wiele radości i podziwu dla umiejętności występujących dzieci. Na zakończenie uroczystości odśpiewano tradycyjne 100 lat.

 

Wójt Gminy dziękując za zaproszenie, pogratulował wszystkim babciom i dziadkom tak uzdolnionych wnucząt oraz złożył serdeczne życzenia. Podziękował nauczycielkom ? Pani Halinie Boguckiej, Karolinie Kurowskiej i Agnieszce Fandrych za doskonałe przygotowanie uczniów. Podkreślił fakt, że szkoła przyciąga coraz więcej rodziców i dziadków zainteresowanych występami artystycznymi  swoich pociech. To już druga ? po jasełkach ? uroczystość kiedy sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej pęka w szwach ? powiedział Wójt.
Dzieci z Punktów Przedszkolnych z pomocą swoich nauczycielek przygotowały część artystyczną w formie bajek. Goście słuchając opowieści czytanej przez narratora mogli podziwiać zdolności aktorskie swoich wnucząt. Każde z nich starało się wypaść jak najlepiej przed kochanymi babciami i dziadkami.
Wójt, dziękując dzieciom i składając życzenia, podkreślił jak wielką rolę w życiu dzieci odgrywa edukacja przedszkolna, która stwarza odpowiednie warunki do rozwoju i przygotowuje do nauki w szkole.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia 2011 roku w Punkcie Przedszkolnym w Parzęczewie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały część artystyczną – śpiewały piosenki i recytowały wierszyki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków, którzy bardzo licznie stawili się, aby wspólnie z wnuczętami obchodzić swoje święto. Podczas uroczystości dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom samodzielnie przygotowane pamiątkowe laurki.

Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

(więcej…)

Dzień Babci i Dziadka

22.01.2008 roku w przedszkolu w Parzęczewie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz z opiekunkami przygotowały krótki występ artystyczny oraz wręczyły babciom i dziadkom ręcznie wykonane serduszka. Popołudnie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.
 
 

Back to top