Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Polska Biega w Chociszewie

25 maja, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie zorganizowali imprezę sportową w ramach ogólnopolskiej akcji ?Polska Biega?. Chociaż w tym roku pogada nie sprzyjała, na starcie stanęło wielu zawodników. Najmłodszą uczestniczką biegów była  5- letnia Ania Szostek. Zawodnicy najmłodszej kategorii – klas O-III – mieli do pokonania dystans 300m. Pozostali biegali na dystansie 1000, 2000 i 4000m. Dla zwycięzcy każdej z kategorii wójt Gminy ufundował puchar, natomiast  pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Na wszystkich uczestników czekała grochówka i kiełbaska z grilla.

„Polska Biega” w Chociszewie

 

W sobotę, 14 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Chociszewie odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Parzęczew i nie tylko. W akcji wzięło udział około 100 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. Biegi dzieci i młodzieży, na krótszych dystansach odbyły się na terenie obok szkoły, natomiast trasa 4 kilometrowego biegu otwartego prowadziła przez pobliskie tereny leśne. Wszystkie biegi kończyły się na boisku szkolnym przy gorącym dopingu publiczności.
Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano dyplomy, zaś zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni pucharami.
W ramach regeneracji sił zawodnicy mogli skosztować grochówki oraz kiełbasek z grilla.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie, Pan Krzysztof Pyciarz ? organizator imprezy ? ciesząc się z dużego zainteresowania akcją, wyraził nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w takim samym, albo jeszcze szerszym gronie.

(więcej…)

Back to top